MezelerYücel Ustanın tarifleri

ÇİĞ KEREVİZ SALATASI NASIL YAPILIR

ÇİĞ KEREVİZ SALATASI TARİFİ

Tekrar merhabalar, bugün sizlere çiğ olarak yapılan çok kolay ve çabuk bir tarif vereceğim. Çiğ Kereviz Salatası . Bu salata için çok fazla malzemeye de gerek yok. Zaten birazdan malzeme listemde gelecek. Bu salatamız,  son dönemlerde sağlıklı beslenmeye yönelen halkımızın tercihiyle sıkça yapılmakta ve tercih edilmektedir. Kereviz de , enginar , brokoli vs gibi son dönemlerin en sağlıklı ve revaçta sebzeleri olarak geçiyor. Dolaylısıyla bu sebzeler artık sofralarımızda daha sık yer almaya ve yemek kültürümüze katkı sağlamaya başladılar. Bu arada tarifle ilgili farklı görsel sunumlar vereceğim , sizler elinizdeki malzemelerle ve kendi zevkinize göre ilgili sunumu ve süslemeyi yaparsınız. Hadi bakalım biz de bu hafif ve sağlıklı besin ile nasıl bir salata yapacağız görelim. Tabiki önce malzemeler.

ÇİĞ KEREVİZ SALATASI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :

  •  1 Adet orta boy kereviz
  • 3-4 Yemek kaşığı süzme yoğurt
  • 1 Yemek kaşığı mayonez
  • 1 Diş Sarmısak
  • 1 Tutam kereviz yaprağı
  • 1 Çay Kaşığı Tuz
  • Süsleme için arzu ederseniz 5 adet ceviz

ÇİĞ KEREVİZ SALATASI NASIL YAPILIR ?

Çiğ Kereviz Salatası yapmak için öncelikle, Kerevizimizin kabuğunu soyup , güzelce yıkayalım. Daha sonra Kararmaması için çok çabuk bir şekilde Rendeleyelim. Rendelediğimiz kerevizin üzerine yoğurdumuzu, mayonezimizi tuzumuzu dökerek karıştıralım. Kereviz yaprağımızı ince ince kıyalım. Daha sonra kıyılmış kereviz yaparağını ve önceden dövülmüş sarmısağımızı bu karışımın üzerine dökerek tekrar karıştıralım. Bu şekilde kısa bir süre dinlendirelim. 10 Dakika sonra tekrar karıştırarak uygun bir servis tabağına alalımve üzerini Ceviz içi veya Kıyılmış kereviz yaprakları ile süsleyelim. Tabağın kearlarınada ince kesilmiş traş limonlar dizebiliriz.

Daha önce de tarifini verdiğimiz meze çeşitlerinden anlaşılacağı üzere , Meze ve yemek dünyasında yaratıcılığın sınırı yok. Ben burada bu çeşitliliğin tamamına yer veremeyeceğim için , elimden geldiğince en çok bilinen ve sizlerin en çok karşılaşabileceği tarifleri ve sunumları vermeye çalışıyorum . Mekanlarda ve evimizde yapmaya çalışacağımız bu tariflerde farklılıklar olabilir. Bu çeşitlilik her zaman kaliteyi getirir. Zaten tarifte sunduğum görsellere baktığınızda çok farklı birbirinden güzel sunumlar olduğunu göreceksiniz.  Sizler de bu yemekleri yapmaya karar verirseniz, Mevcut tarif ve fotoğraflardan  yararlanabileceğiniz  gibi , kendi özgün zevkinizi ve damak tadınızı yansıtan tarifler de oluşturabilirsiniz. Yarattığınız bu görselleri ve tarifleri bizimle paylaşırsanız. Bizlerde buradan sizin adınıza seve seve yayınlar ve farklı kitlelere ulaşmasına vesile olabiliriz. Katkılarınız  için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla. Yücel Usta…

Afiyet Olsun…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir