MezelerYücel Ustanın tarifleri

ELMALI KEREVİZ SALATASI TARİFİ

ELMALI KEREVİZ SALATASI 

Tekrar merhaba yine bir kerevizli salata ile beraberiz. Kerevizden açılmışken aklıma gelen bir başka tarifi de sizlerle paylaşmak istedim. Birbirleriyle uyum sağlayan besinler dediğimizde akla gelebilecek iki malzemeyi birleştirerek bu tarifi yapıyorum. Zaten yemek kültürünün temeli de bu şekilde oluşuyor. birbirleriyle uyumlu malzemelerin biraraya getirilmesi …. SONUÇ : Lezzetli bir tarif. Evet arkadaşlar şimdi Elmalı Kereviz Salatamız nasıl yapılırmış hep beraber görelim. Önce malzemelerimizi ayarlayalım.

ELMALI KEREVİZ SALATASI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :

  • 1 Orta boy kereviz
  • 1 Küçük boy havuç
  • 1 Diş sarmısak
  • 1.5 Su bardağı süzme yoğurt
  • 2 Adet elma
  • 1 Çay Kaşığı Tuz
  • 2 Yemek kaşığı elle kırılmış ceviz içi

ELMALI KEREVİZ SALATASI NASIL YAPILIR ?

Elmalı Kereviz Salatası yapmak için öncelikle Kereviz, havuç  ve Elmamızın 1 tanesini soyalım. Derince bir kap içerisine bu malzemelerimizi güzelce rendeleyelim ve üzerine süzme yoğurdumuzu boşaltıp hemen karıştıralım. Hemen diyorum çünkü kereviz dışarda çok çabuk kararan bir sebze , o yüzden soyulduktan sonra olabildiğince kısa bir sürede pişirmek veya diğer malzemelerle karıştırmak gerekir. Daha sonra bu karışımın içerisine ceviz , tuz ve dövülmüş sarmısağımızı ekleyip tekrar karıştıralım. Karışımı uygun bir servis tabağına aldıktan sonra , diğer elmamızı yıkayıp soymadan yarım ay şeklinde ince ince doğrayarak mezemizin üzerinde süsleme yapalım. Örneğin kenarlara dizebiliriz, yada üzerine şekilli bir şekilde saplayabiliriz,  tercih sizin. Elmalı Kereviz Salatamız servise hazırdır.

Daha önce de tarifini verdiğimiz meze çeşitlerinden anlaşılacağı üzere , Meze ve yemek dünyasında yaratıcılığın sınırı yok. Ben burada bu çeşitliliğin tamamına yer veremeyeceğim için , elimden geldiğince en çok bilinen ve sizlerin en çok karşılaşabileceği tarifleri ve sunumları vermeye çalışıyorum . Mekanlarda ve evimizde yapmaya çalışacağımız bu tariflerde farklılıklar olabilir. Bu çeşitlilik her zaman kaliteyi getirir. Zaten tarifte sunduğum görsellere baktığınızda çok farklı birbirinden güzel sunumlar olduğunu göreceksiniz.  Sizler de bu yemekleri yapmaya karar verirseniz, Mevcut tarif ve fotoğraflardan  yararlanabileceğiniz  gibi , kendi özgün zevkinizi ve damak tadınızı yansıtan tarifler de oluşturabilirsiniz. Yarattığınız bu görselleri ve tarifleri bizimle paylaşırsanız. Bizlerde buradan sizin adınıza seve seve yayınlar ve farklı kitlelere ulaşmasına vesile olabiliriz. Katkılarınız  için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla. Yücel Usta…

Afiyet Olsun…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir