MezelerYücel Ustanın tarifleri

LOR PEYNİRLİ MEZE TARİFİ

LOR PEYNİRLİ MEZE , LOR PEYNİRLİ MEZE TARİFİ

Bu meze herhalde gerek süre gerekse yapım olarak dünyanın en kolay mezelerinden birisidir. Herhangi bir bölgeye ait olduğuna dair bir bilgimiz yok. Ne kadar kolay olsada , biraraya geldiği uyumlu malzemelerle bence hoşbir lezzet oluşturuyor. Kolay bir tarif olduğu için çok yerde karşımıza çıkabilir. Maliyet olarak da son derece düşük bir maliyeti vardır. Sadece sofralar için değil , sabah kahvaltıları içinde güzel bir çeşit oluşturur. Ekmeğin üzerine sürerek yendiği gibi üzerine yumurta kırarakta değerlendirebilirsiniz. Evveeet şimdi bu tarif için mutfağımıza girelim ve Lor Peynirli Meze nasıl yapılırmış görelim. Tabiki öncelikle malzemelerimizi kontrol edelim.

LOR PEYNİRLİ MEZE İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :

 • 1 Su Bardağı Lor Peynir
 • 2 Adet Salatalık,
 • Yarım demet dereotu
 • Yarım limonun suyu
 • 1 Yemek kaşığı zeytinyağı
 • Tuz
 • Süsleme için Kırmızı toz Biber
   
  LOR PEYNİRLİ MEZE NASIL YAPILIR ?

Lor Peynirli Meze yapmak için öncelikle , 1 su bardağı lor peynirini, 2 adet rendelenmiş salatalık, 1 demet ince kıyılmış dereotu, yarım limonun suyunu ve yeterince tuzu derince bir kaba alıp karıştırın.

Daha sonra Çukur bir kaseye sıkıştırarak doldurun. Kaseyi servis tabağına ters çevirerek lor peynirli karışımın Servis tabağına çıkmasını sağlayın, Bunun için çukur kasenin içine önceden biraz yağ sürebilirsiniz. Üzerine önce Zeytinyağı sonrada  kırmızı biber koyarak  süsleyin ve servis yapın. Elinizde süsleme için başka malzemeler de var ise onları da kullanabilirsiniz. Muhtelif yeşillikler , Ceviz, Yağlı biberli sos gibi.. Zaten görsel resimlere baktığınızda sizlere farklı Sunum ve süsleme örnekleri veriyorum. En azından alternatiflerinizi arttırmış oluruz.

Daha önce de tarifini verdiğimiz meze çeşitlerinden anlaşılacağı üzere , Meze ve yemek dünyasında yaratıcılığın sınırı yok. Ben burada bu çeşitliliğin tamamına yer veremeyeceğim için , elimden geldiğince en çok bilinen ve sizlerin en çok karşılaşabileceği tarifleri ve sunumları vermeye çalışıyorum . Mekanlarda ve evimizde yapmaya çalışacağımız bu tariflerde farklılıklar olabilir. Bu çeşitlilik her zaman kaliteyi getirir. Zaten tarifte sunduğum görsellere baktığınızda çok farklı birbirinden güzel sunumlar olduğunu göreceksiniz.  Sizler de bu yemekleri yapmaya karar verirseniz, Mevcut tarif ve fotoğraflardan  yararlanabileceğiniz  gibi , kendi özgün zevkinizi ve damak tadınızı yansıtan tarifler de oluşturabilirsiniz. Yarattığınız bu görselleri ve tarifleri bizimle paylaşırsanız. Bizlerde buradan sizin adınıza seve seve yayınlar ve farklı kitlelere ulaşmasına vesile olabiliriz. Katkılarınız  için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla. Yücel Usta…

Afiyet Olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir