MezelerYücel Ustanın tarifleri

PATATES PÜRELİ RUS SALATASI TARİFİ

PATATES PÜRELİ RUS SALATASI 

Tekrar merhabalar, Patates Püreli Rus Salatası tarifimizde aslında çok özel bir tarif vermiyoruz. zaten içeriğinde olan malzemeleri farklı şekillerde kullanıyoruz. Rus salatasında küp küp doğranmış olan patates burada püre halinde kullanılıyor. En önemli fark ise sunumlarda da görebileceğiniz üzere, patates püresi ile çanak şekilleri yapıp rus salatasını bunların içine koyarak servis yapılmasıdır. Bu tarifte patates biraz daha ön plana çıkmaktadır. Haydi şimdi önlüklerimizi takıp Patates Püreli Rus Salatası yapımına girişelim. Önce malzemelerimiz.

PATATES PÜRELİ RUS SALATASI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :

  • 3 adet patates (haşlanmış rendelenmiş),
  • 1 su bardağı bezelye (haşlanmış),
  • 1 çay bardağı mısır (haşlanmış),
  • 2 adet kırmızı biber,
  • 1 adet havuç,
  • 15-20 adet kornişon turşu,
  • 1 çay kaşığı kuru nane,
  • 1 su bardağı mayonez.

PATATES PÜRELİ RUS SALATASI NASIL YAPILIR ?

Patates püreli Rus salatası yapmak için gerekli olan havuçlar tavla zarı büyüklüğünde doğranıp, haşlanır.
Biberler közlenir ve kabukları soyularak, ince ince doğranır.
Kornişon turşular, tavla zarı büyüklüğünde olacak şekilde doğranır.Önceden haşlanıp rendelenmiş olan patatesler, derin bir kase içerisine konulur.
Üzerine bezelye, mısır, kırmızı biber, havuç, kornişon ve kuru nane eklenip harmanlanır.
Patates püreli Rus salatası üzerine son olarak 1 su bardağı mayonez ilave edilip, güzelce karıştırılır.
Hazırlanan salata servis tabağına koyulur ve arzuya göre üzerine dere otu serpiştirilerek servise sunulur.

Daha önce de tarifini verdiğimiz meze çeşitlerinden anlaşılacağı üzere , Meze ve yemek dünyasında yaratıcılığın sınırı yok. Ben burada bu çeşitliliğin tamamına yer veremeyeceğim için , elimden geldiğince en çok bilinen ve sizlerin en çok karşılaşabileceği tarifleri ve sunumları vermeye çalışıyorum . Mekanlarda ve evimizde yapmaya çalışacağımız bu tariflerde farklılıklar olabilir. Bu çeşitlilik her zaman kaliteyi getirir. Zaten tarifte sunduğum görsellere baktığınızda çok farklı birbirinden güzel sunumlar olduğunu göreceksiniz.  Sizler de bu yemekleri yapmaya karar verirseniz, Mevcut tarif ve fotoğraflardan  yararlanabileceğiniz  gibi , kendi özgün zevkinizi ve damak tadınızı yansıtan tarifler de oluşturabilirsiniz. Yarattığınız bu görselleri ve tarifleri bizimle paylaşırsanız. Bizlerde buradan sizin adınıza seve seve yayınlar ve farklı kitlelere ulaşmasına vesile olabiliriz. Katkılarınız  için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla. Yücel Usta…

Afiyet Olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir