MezelerYücel Ustanın tarifleri

YEŞİL ZEYTİN SALATASI , YEŞİL ZEYTİN SALATASI NASIL YAPILIR

YEŞİL ZEYTİN SALATASI , YEŞİL ZEYTİN SALATASI TARİFİ 

Yeşil Zeytin Salatası ya da Yeşil zeytinli meze , mekanlarda pek fazla sunulan bir salata ya da meze çeşidi değildir. Daha çok evlerimizde hanımlarımızın değişik salata sevdasıyla görebildiğimiz bir üründür. Zaten bu tür özgün tariflerin üzerinde de fazlasıyla değişiklik yapabilmek ve oynamak mümkün olduğu için, hem isim değişikliğine hem de tarif değişikliğine uğramaktadır. Burada ben size bildiğim ve yapmaktan , yemekten zevk aldığım bir tarifi sunacağım. Bu ürünümüz hem meze , hem salata hem de kahvaltılık olarak sofralarımızı süsleyebilecek bir yiyecektir. Şimdi önlüğümüzü giyip mutfağımıza geçelim ve  Yeşil Zeytin Salatası tarifimizi uygulamaya başlayalım , Öncesinde malzemelerimizi kontrol edelim.

 

YEŞİL ZEYTİN SALATASI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :

250 gram biberli yeşil zeytin

  • 1 tutam maydonoz
  • 1 tutam dereotu
  • 1 adet sivri biber
  • 1 adet domates
  • 1 adet közlenmiş al biber
  • 2 dal yeşil soğan
  • 2 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı kekik
  • 1 çay kaşığı tuz
  • Yeterli miktarda zevkimize göre nar ekşisi

YEŞİL ZEYTİN SALATASI NASIL YAPILIR ?

Yeşil Zeytin Salatası için öncelikle Yeşil zeytinlerimizi daha küçük parçalar halinde keselim. Közlenmiş al biber sivri bibek, domates yeşil soğan,dereotu ve Maydonozlarımızı doğrayalım. Daha sonra derin bir kabına aldığımız bütün malzemeleri güzelce karıştıralım, Normal şartlarda kendi renkliliği sebebiyle süslemeye gerek duyulmaz , ancak siz yinede süslemek isterseniz üzerine maydonoz yaprakları koyabilirsiniz. Yeşil Zeytin Salatamız servise hazırlanmıştır.

Daha önce de tarifini verdiğimiz meze çeşitlerinden anlaşılacağı üzere , Meze ve yemek dünyasında yaratıcılığın sınırı yok. Ben burada bu çeşitliliğin tamamına yer veremeyeceğim için , elimden geldiğince en çok bilinen ve sizlerin en çok karşılaşabileceği tarifi vermeye çalışıyorum . Mekanlarda ve evimizde yapmaya çalışacağımız bu tariflerde farklılıklar olabilir. Bu çeşitlilik her zaman kaliteyi getirir. Zaten tarifte sunduğum görsellere baktığınızda çok farklı birbirinden güzel sunumlar olduğunu göreceksiniz.  Sizler de bu mezeyi yapmaya karar verirseniz, Mevcut tarif ve fotoğraflardan  yararlanabilir ve özellikle görsellik ve sunumda , kendi özgün zevkinizi ve damak tadınızı yansıtan ürünler oluşturabilirsiniz. Yarattığınız bu görselleri ve tarifleri bizimle paylaşırsanız. Bizlerde buradan sizin adınıza seve seve yayınlarız. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla. Yücel Usta…

Afiyet Olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir