MezelerYücel Ustanın tarifleri

KAŞAR PANE TARİFİ , KAŞAR PANE NASIL YAPILIR, PRATİK KAŞAR PANE

KAŞAR PANE TARİFİ , KAŞAR PANE NASIL YAPILIR

Kaşar Pane‘mizi taze kaşar, kars kaşarı, hellim ve birçok peynir çeşidi ile yapabiliriz. Yani hangi peyniri kullanacağımıza kendimiz karar verebiliriz. Bu arada Kaşar pane aynı zamanda şarap sevenlerin vazgeçilmez mezesidir. Kaşar Pane Meze olarak da yenebileceği gibi , ara sıcak olarak  da çok kullanılan bir tariftir. Açık büfelerde , davetlerde ve kokteyl tarzı toplantılarda daha küçük ve farklı şekillerde yapılabilmektedir. Eğer evde bir iki kadeh şarap içelim derseniz mutlaka bu lezzeti yanına katın. Pişman olmayacaksınız. Sunumda üzerinden ziyade servis tabağımızın yanlarını muhtelif malzemelerle süsleyebilirsiniz. Kaşar pane için hangi şekli vermek isterseniz verin farketmez, Kendi görsel zevkinize kalmış, Birkaç örnek resim ben buradan veriyorum. Haydi bakalım mutfağa girip bu güzel Kaşar Pane nasıl yapılırmış görelim.

MALZEMELER :

  • Blok kaşardan kesilmiş 1 cm genişliğinde 2 dilim kaşar Büyüklüğünü belli etmek için blok kaşar örneği verdim. Herhangi bir şekil kaşardan yapabilirsiniz.
  • 1 çay bardağı beyaz un
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 çırpılmış yumurta
  • 2 çay bardağı galeta unu.

KAŞAR PANE NASIL YAPILIR ?

Kaşar Pane yapmak için, Kaşarları istediğimiz büyüklüklerde keselim. Mesela 1 dilimi 4 parçaya bölebiliriz.  Çırpılmış yumurtamızı bir kaba alalım. Beyaz un ve tuzumuzu karıştırarak ayrı bir kaba koyalım. En son galeta unumuzuda bir kağıdın üzerine boşaltalım. (kolayca bulayabilmek için) . Az miktarda yağı tavada ısıtalım.  Kaşar parçalarını önce beyaz una ardından yumurtaya ve en son galeta ununa bulayalım. İşlemi bitirdikten sonra kızgın yağa atarak alt üst yaparak fazla eritmeden yağdan alalım. Önemli olan eriyip dağılmaması ve görselliğinin bozulmamasıdır. Pişirdiğimiz paneleri kağıt havlu üzerine koyarak yağının emilmesini sağlayalım. Ardından servis tabağına şekilli bir şekilde sıralayalım. Kaşar pane servise hazırdır.

Daha önce de tarifini verdiğimiz meze çeşitlerinden anlaşılacağı üzere , Meze ve yemek dünyasında yaratıcılığın sınırı yok. Ben burada bu çeşitliliğin tamamına yer veremeyeceğim için , elimden geldiğince en çok bilinen ve sizlerin en çok karşılaşabileceği tarifi vermeye çalışıyorum . Buradada size bir çok alternatif sunum resimleri veriyorum.  Mekanlarda ve evimizde yapmaya çalışacağımız bu tariflerde farklılıklar olabilir. Bu çeşitlilik her zaman kaliteyi getirir. Zaten tarifte sunduğum görsellere baktığınızda çok farklı birbirinden güzel sunumlar olduğunu göreceksiniz.  Sizler de bu mezeyi yapmaya karar verirseniz, Mevcut tarif ve fotoğraflardan  yararlanabilir ve özellikle görsellik ve sunumda , kendi özgün zevkinizi ve damak tadınızı yansıtan ürünler oluşturabilirsiniz. Yarattığınız bu görselleri ve tarifleri bizimle paylaşırsanız. Bizlerde buradan sizin adınıza seve seve yayınlarız. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla. Yücel Usta…

Afiyet Olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir