KAŞARLI MANTAR DOLMASI TARİFİ

KAŞARLI MANTAR DOLMASI TARİFİ

Kaşarlı Mantar Dolması , yapımı son derece basit ve lezzetli bir tariftir. Sıcak olarak servis yapılır ve ana yemeklerden önce atıştırmalık olarak değerlendirilir. Restoranlarda da bazen ikram bazen menü tercihi olarak sunulur. Hemen hemen herkesin tattığı bilinen bu lezzetli Kaşarlı Mantar Dolması evde de kolay yapılan bir tariftir. Hadi bakalım bizde bu basit ama lezzetli tarifin nasıl yapıldığına hep beraber bakalım. Tabiki öncelikle malzemelerimizi kontrol edelim.

KAŞARLI MANTAR DOLMASI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :

  • 10 Adet Büyük Boy Mantar
  • 150 Gram Kaşar
  • 2 Yemek Kaşığı Tereyağı
  • 1 Çay Kaşığı Tuz
  • 1 Çay Kaşığı Karabiber
  • Bir kaç Dal Maydonoz

KAŞARLI MANTAR DOLMASI NASIL YAPILIR ?

Kaşarlı Mantar Dolması yapmak için öncelikle Mantarlarımızın saplarını kopartalım ve mantarlarımızın çanak şeklinde kalmasını sağlayalım. Mantarların içine karabiber ve tuz koylarak 200 dereceye ayarlanmış fırınımıza sürelim. 3-4 dakika sonra içlerine çay kaşığı yardımıyla tereyağı ekleyelim ve tekrar fırına sürelim. 3-4 Dakika sonra Rendelediğimiz kaşar Peynirimizle mantarları güzelce dolduralım. Mantarlarımızın üzerinede birer küçük dal maydonoz koyarak tekrar fırına sürelim. Kaşarlarımız eriyip kızardığı zaman fırından çıkartalım ve sıcak sıcak servis yapalım.

 

Daha önce de tarifini verdiğimiz meze çeşitlerinden anlaşılacağı üzere , Meze ve yemek dünyasında yaratıcılığın sınırı yok. Ben burada bu çeşitliliğin tamamına yer veremeyeceğim için , elimden geldiğince en çok bilinen ve sizlerin en çok karşılaşabileceği tarifleri ve sunumları vermeye çalışıyorum . Mekanlarda ve evimizde yapmaya çalışacağımız bu tariflerde farklılıklar olabilir. Bu çeşitlilik her zaman kaliteyi getirir. Zaten tarifte sunduğum görsellere baktığınızda çok farklı birbirinden güzel sunumlar olduğunu göreceksiniz.  Sizler de bu yemekleri yapmaya karar verirseniz, Mevcut tarif ve fotoğraflardan  yararlanabileceğiniz  gibi , kendi özgün zevkinizi ve damak tadınızı yansıtan tarifler de oluşturabilirsiniz. Yarattığınız bu görselleri ve tarifleri bizimle paylaşırsanız. Bizlerde buradan sizin adınıza seve seve yayınlar ve farklı kitlelere ulaşmasına vesile olabiliriz. Katkılarınız  için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla. Yücel Usta…

Afiyet Olsun…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir