MezelerYücel Ustanın tarifleri

KÖZLENMİŞ KAPYA BİBER, KÖZLENMİŞ KAPYA BİBER SALATASI

 

KÖZLENMİŞ KAPYA BİBER , KÖZLENMİŞ BİBER SALATASI 

Közlenmiş kapya biber Salatası özellikle mangala gittiğinizde mutlaka yapmak isteyeceğiniz bir tarif. Çünkü mangalda közlemenin yerini hiçbir şey tutmaz.  Hepimizin bildiği ve mezelere renk ve tat katan Kapya Biber ya da Etli biber. Közlendiğinde apayrı bir lezzet veren bir sebzemizdir. Közlenmiş kapya biber için hangi bölgeye ait olduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır. Közlenmiş  kapya biber salatası için aynı malzemelerle yüzlerce binlerce  çeşit sunum ve görsellik yaratabilirsiniz.  Közleme ve temizlemesi dışında son derece kolay, Bir o kadar da hafif bir yiyecektir. İlerleyen tariflerde yoğurtlusunuda göreceğimiz bu mezemizin nasıl yapıldığına bir göz atalım isterseniz. Önce malzemelerimizi kontrol edelim.

KÖZLENMİŞ BİBER SALATASI İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :

  • 5 Adet kapya biber
  • 5 diş sarımsak
  • 1 çay bardağı zeytinyağı
  • Bir tutam maydonoz

KÖZLENMİŞ BİBER SALATASI NASIL YAPILIR ?

Közlenmiş biber salatası için önce Kapya biberlerimizi mangalda, fırında veya ocakta güzelce közleyelim. Közlenmiş olan biberlerimizin kabuğunu güzelce temizleyelim. Çekirdeklerini çıkartalım. Daha sonra temizlenmiş olan biberlerimizi servis tabağına alalım . ince ince kıyılmış olan sarımsaklarımızı ve zeytinyağımızı biberlerimizin üzerine dökelim. Arzunuza göre biberlerimizi daha küçük parçalarada bölebiliriz.  Son olarak da üzerine bir tutam maydonoz koyarak süsleyelim. Közlenmiş Kapya Biber  Mezemiz servise hazırdır.

Daha önce de tarifini verdiğimiz meze çeşitlerinden anlaşılacağı üzere , Meze ve yemek dünyasında yaratıcılığın sınırı yok. Ben burada bu çeşitliliğin tamamına yer veremeyeceğim için , elimden geldiğince en çok bilinen ve sizlerin en çok karşılaşabileceği tarifi vermeye çalışıyorum . Mekanlarda ve evimizde yapmaya çalışacağımız bu tariflerde farklılıklar olabilir. Bu çeşitlilik her zaman kaliteyi getirir. Zaten tarifte sunduğum görsellere baktığınızda çok farklı birbirinden güzel sunumlar olduğunu göreceksiniz.  Sizler de bu mezeyi yapmaya karar verirseniz, Mevcut tarif ve fotoğraflardan  yararlanabilir ve özellikle görsellik ve sunumda , kendi özgün zevkinizi ve damak tadınızı yansıtan ürünler oluşturabilirsiniz. Yarattığınız bu görselleri ve tarifleri bizimle paylaşırsanız. Bizlerde buradan sizin adınıza seve seve yayınlarız. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla. Yücel Usta…

Afiyet Olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir