PATATES SALATALI ENGİNAR TARİFİ , PATATES SALATALI ENGİNAR NASIL YAPILIR

PATATES SALATALI ENGİNAR , PATATES SALATALI ENGİNAR TARİFİ

Enginar genellikle yan ürünlerle değerlendirilen bir sebze çeşididir. Mezelerde sıklıkla kullanılır. Patates Salatalı Enginar da bu şekilde yapılmış bir meze ya da salata çeşidimizdir. Dikkat ettiyseniz hemen hemen hepsinde garnitürle birlikte değerlendirilmiştir. Gerçi uzun süre hazır garnitürlerle servis edilen enginar üzerindeki bu güzel uygulamalar benim çok hoşuma gitmekte, Daha yaratıcı ve çok daha lezzetli sonuçların alınabildiğini düşünüyorum.  Son derece yararlı olan enginar mezesinin tarifine geçelim. Ben size bir kaç foto ile sunum şekilleri veriyorum. sizler bunlardan yararlanarak kendinize uygun seçeneği ya da kendi özgün tarifinizi oluşturabilirsiniz.

MALZEMELER :

  • 6 adet enginar
  • Yeteri kadar su
  • 1 adet soğan
  • 6 adet kesme şeker
  • 1 adet limonun suyu
  • Yarım çay bardağı zeytinyağı
  • 1 adet kırmızı soğan
  • 2 adet patates, tuz, karabiber
  • 10 adet kornişon turşu
  • 2’şer dal maydanoz ve dereotu

PATATES SALATALI ENGİNAR YAPILIŞI :

Patates Salatalı Enginar için öncelikle Enginarları yayvan bir tencereye alın. Üzerini geçecek kadar su, kesme şeker, iri doğranmış soğan, yarım limonun suyu, 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve tuz koyun. Yumuşayana dek haşlayıp servis tabağına alın. Patatesleri haşlayıp soyduktan sonra bir çatalla ezerek püre haline getirin. Üzerine piyazlık doğranmış soğan, küp doğranmış kornişon turşu, kalan zeytinyağı, yarım limonun suyu, kıyılmış maydanoz, tuz ve karabiber katıp karıştırın. Hazırladığınız karışımı enginarların içine paylaştırın. Uygun bir servis tabağına dizelim,  Dereotu ile süsleyerek servis yapın. Patates salatalı enginar mezemiz servise hazırdır.

Daha önce de tarifini verdiğimiz meze çeşitlerinden anlaşılacağı üzere , Meze ve yemek dünyasında yaratıcılığın sınırı yok. Ben burada bu çeşitliliğin tamamına yer veremeyeceğim için , elimden geldiğince en çok bilinen ve sizlerin en çok karşılaşabileceği tarifi vermeye çalışıyorum . Mekanlarda ve evimizde yapmaya çalışacağımız bu tariflerde farklılıklar olabilir. Bu çeşitlilik her zaman kaliteyi getirir. Zaten tarifte sunduğum görsellere baktığınızda çok farklı birbirinden güzel sunumlar olduğunu göreceksiniz.  Sizler de bu mezeyi yapmaya karar verirseniz, Mevcut tarif ve fotoğraflardan  yararlanabilir ve özellikle görsellik ve sunumda , kendi özgün zevkinizi ve damak tadınızı yansıtan ürünler oluşturabilirsiniz. Yarattığınız bu görselleri ve tarifleri bizimle paylaşırsanız. Bizlerde buradan sizin adınıza seve seve yayınlarız. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla. Yücel Usta…

Afiyet Olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir